Uzluju, uzluješ, uzlujeme...

14. 4. 2012

V pátek 13. 4. se konala tradiční uzlařská regata. Ač počasí vypadalo špatně, nakonec se umoudřilo a my mohli v klidu uzlovat venku pod širým nebem. Když jsme se všichni sešli, shlédli jsme motivační scénku v podání Majdy a Šárky, zakřičeli jsme střediskový pokřik a souboje mohly začít! Jako první přišly na řadu světlušky a vlčata. Světlušky z 5. Oddílu bojovaly statečně a měly výborné časy. Není tedy divu, že obsadily první tři místa. První byla Adélka, druhá Lucka a třetí Eliška a v těsném závěsu za nimi ještě Barča. Z takového obrovského úspěchu jsme měly ohromnou radost. Poté přišli na řadu skauti a skautky. I v této kategorii děvčata absolutně převálcovala chlapce. Na prvním místě se již tradičně umístila Anežka, ale tentokrát sdílela první místo ještě s Helčou z jedničky. Na třetím místě se umístila Lucka, což je výborný výsledek, vzhledem k tomu, že závodila prvním rokem. Jen o vteřinu za ní se na čtvrtém místě umístila Miluška. V této kategorii jsme tedy také slavily úspěch. Poté následovala poslední kategorie, a to roveři. I zde se náš oddíl umístil! Klára obsadila krásné druhé místo s nádherným časem 31 sekund. Vítězem v této kategorii a zároveň absolutním vítězem se ovšem stala Johanka z jedničky s neuvěřitelným časem 29 sekund. Uzlařské závody tedy dopadly pro náš oddíl více než dobře a už teď se těšíme na příští rok .

Anička Baláková